Vaše dotazy

Jaké používám krmivo?

Obě dospělé fenky krmím krmivem Specific, které se dá koupit jen od veterinářů. Mladší Rena bývá v běžných dnech krmena verzí pro velká plemena: Large and Giant Breed, Bety, která ve svých 10 letech už krmivo běžné nedělá dobře, dostává verzi Food Allergy Management. V době přípravy k porodu a i nyní Rena dostává směs svého běžného krmiva a verze pro štěňata a kojící feny, kterou potom budu krmit i štěňata samotná. Noví majitelé dostanou po převzetí štěnětě krmivo na několik nejbližších dnů.

Pro zpěstření existují i paštiky a pamlsky Specific, které oběma holkám také moc chutnají.

Jak se starám o srst, oči a uši?

Pro péči o srst používám furminátor, který hezky odstraní i uvolněnou podsadu. Používám ho pro pročesání zhruba jednou za týden, jinak vyčesávám kartáčem. V období intenzivního línání vyčesávám furminátirem nejlépe každý den, měkkým kartáčem k tomu - viz obrázek níže, hromádka, kterou jsem vyčesala z babičky Bety po týdnu, začíná línat. Při pravidelném pročesávání psy příliš nekoupu v šampónu, nechávám je vyplavit v řece a poté vždy vysprchuji doma čistou vodou (řeky a rybníky v Ostravě rozhodně nejsou kříšťálově čisté :-) ) a lehce osuším ručníkem. V létě nechávám doschnout na vzduchu, v zimě je na chvíli zabalím do deky pro prohřátí, potom nechávám doschnout na vzduchu (obě žijí se mnou v bytě).

Na čištění uší jsem od veterináře koupila vodičku na uši, preventivně každý týden ušima oběma holkách vyčistím, nejprve nakápnu vodičku, promasíruji a po asi 10 minutách vytřu papírovým kapesníkem.

Na čištění očí jsem opět u veterináře koupila oční kapky, podle potřeby kapu jednu kapku do každého oka, po chvíli setřu okolí očí opět pappírovým kapesníkem.


Jak si rezervovat štěně?

Uvídám váš zájem o štěňtáko už před jeho narozením. Pokud tedy o pořízení štěněte z naší CHS uvažujete, zavolejte i, napiště e-mail, ptejte se na vše, co vás zajímá. /řed narozením štěňat přijímám i předběžné předrezervace - prozatím ale nemůžu nic slíbit, barva i pohlaví narozených štěňátek závisí na přírodě. :-)

Rezervaci štěněte je možné provést až po narození štěňat, nejlépe telefonicky a poté přes e-mail, kde domluvíme vše potřebné a kde vám zašlu číslo svého účtu. Teprve po zaplacení zálohy 3000,- Kč "vaše" štěně už nebudu dále nabízet dalším zájemcům. Je to proto, aby se nestalo, že si někdo štěně zamluví, potom si koupi rozmyslí a bude zapotřebí narychlo hledat štěněti novou rodinu v době, kdy už by mělo odcházet z domova.

Ke štěňátkům pak do jejich 6. týdne nepouštím na doporučení svého veterináře neznámé osoby, aby se tak předešlo možnému přenesení infekce. BA jste je měli možnost přesto vidět nějak, snažím se co nejčastěji dávat aktuální fotky i videa na stránky. Většinu této doby tráví štěňátka doma ve svém pelíšku, ke konci je beru za příznivého počasí na krátké výlety ven, na naši zahradu, kde vím, že se nedostane nenaočkovaný pes. Teprve po naočkování štěňátek naopak velmi vítám návštěvu jejich nových rodin, aby se vzájemně dobře poznali a abychom měli čas si společně popovídat, zodpovědět případné dotazy ...

Na osobní prohlídce se se zájemci domlouvám v pořadí, v jakém se přihlásili - kdo se ozve dříve, má větší možnost výběru v pohlaví a barvě, kterou si přeje. Většinou si zájemci předem vytipují štěně podle fotek ve fotogalerii, pokud si však při osobní prohlídce vyberou jiné, dosud nerezervované štěně, je to samozřejmě možné.